O Nas

Poznaj naszą misje, drużynę, i skąd się wziął pomysł na Porównaj Czynsz

Misja

Naszą misją jest systematyczne porównywanie kosztów, poziomu jakości usług oraz ocen zarządców nieruchomości, deweloperów i ekspertów rynku nieruchomości w celu generowania różnego rodzaju raportów, rankingów oraz opinii pozwalających w rzetelny i obiektywny sposób ocenić poszczególnych usługodawców rynku nieruchomości w Polsce oraz dostarczyć naszym użytkownikom wyczerpujących informacji na ich temat, mających istotne znaczenie w procesie podejmowania odpowiednich decyzji inwestycyjnych na rynku nieruchomości, a także pomagających świadomie zoptymalizować koszty utrzymania nieruchomości, w konsekwencji dając możliwość pomniejszenia wysokości opłat za nieruchomość.

 

Pomysł na Porównaj-Czynsz.pl

W październiku 2018 roku ruszył technologiczny rozwój pomysłu tworzenia platformy i porównywarki czynszów za nieruchomości w Polsce. Pomysł ten narodził się ponad dwa lata temu, w momencie, gdy zdecydowaliśmy się pierwszy raz porównać ze sobą koszty kilku wspólnot i odkryliśmy, że istnieją między nimi istotne różnice, mimo że często dotyczyły one bardzo podobnych do siebie budynków.

Jak się okazuje, różnice wynikają stąd, że zarządcy nieruchomościami świadczą usługi na rzecz właścicieli na bardzo zróżnicowanym poziomie jakości, jak i pobierają za to bardzo zróżnicowane wynagrodzenie. Dodatkowo znaczący wpływ na długoterminowe koszty utrzymania budynku ma poziom jakości jego wykonania przez dewelopera. Na końcu dochodzą takie czynniki jak wiek, jakość materiałów czy wyposażenie budynku, co natomiast ma wpływ na koszty utrzymania części wspólnych nieruchomości.

Porównaj-Czynsz.pl to jedyna na świecie tego typu platforma, która umożliwia użytkownikom porównywanie w rzetelny i obiektywny sposób miesięcznego czynszu płaconego przez właściciela na konto wspólnoty.

 

Różniące się koszty na Czynsz

Efektywność, chęć do pracy, jak i uczciwość zarządcy nieruchomości w zaplanowaniu oraz zarządzaniu wydatkami są jednymi z najistotniejszych i kluczowych determinant wpływających na to, czy właściciel będzie płacił za swoje mieszkanie odpowiedni, czy za niski bądź za wysoki czynsz.

 

Nasza Rosnąca Drużyna

Jesteśmy małą drużyną z bardzo dużą pasją. Przez wieloletnie doświadczenie znamy się na nieruchomościach, na ich zakupie, sprzedaży, zarządzaniu nimi oraz ogólnie pojętym prawie, które je obowiązuje. Stworzyliśmy ten portal nie w celu zarobkowym, ale przez naszą motywację, którą jest dzielenie się naszą wiedzą i doświadczeniem, aby ulepszyć otaczający nas świat. Naszą główną motywacją jest chęć niesienia pomocy użytkownikom Portalu przy wyborze najlepszego zarządcy ich nieruchomościami i uniknięciu wyboru tych mniej rzetelnych. Jesteśmy szczerymi, otwartymi ludźmi z dużymi sercami, którzy kochają się uczyć i rozwijać. Poniżej poznaj nas lepiej.

Drużyna Victor

Victor-Andreas März

Prezes Zarządu

Victor posiada 15-letnie doświadczenie w doradztwie biznesowym zarządów i dyrektorów największych korporacji świata, a także państwowych rządów i ich programów, szczególnie w Australii, Azji oraz Europie.

Specjalizuje się w tematyce cyfrowej transformacji i w aplikacjach technologicznych sektoru enterprise.

Victora pasjami są inwestycje, nieruchomości, nowe technologie, podróże i nurkowanie.

Michal

Michał

Dyrektor Rozwoju i Sprzedaży

Michał ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży na zagranicznych rynkach.

Posiada tytuł Magistra Ekonomii z Grecji i wkrótce zakończy Global MBA na Uniwersytecie Derby w Anglii. Skupia się nad dodawaniem wartości dodanej biznesowej dla swoich klientów.

Na co dzień lubi grać w piłke nożną i obserwować giełde.

Barbara

Barbara Kurowska-Bajkiewicz

Prawnik/ Adwokat

Basia specjalizuje się w prawie nieruchomości i prawie gospodarczym. Doradza wspólnotom mieszkaniowym oraz pośrednikom nieruchomości w transakcjach sprzedaży i najmu. Reprezentuje wspólnoty mieszkaniowe przed sądami w sporach z zarządcą, a także w postępowaniach windykacyjnych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców z branży IT oraz startup-ów. Pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych w instytucji kultury. Praktykuje zdrowy styl życia poszukując równowagi pomiędzy pracą a wolnym czasem. Kocha sport, dobrą książkę oraz ćwiczenia uważności.

Kasia Kondracka

Dyrektor ds. Komunikacji

Kasia ma wieloletnie doświadczenie w gospodarowaniu nieruchomościami. Posiada tytuł Executive MBA z zakresu finansów, a obecnie ubiega się o uprawnienia Rzeczoznawcy Majątkowego.

Na co dzień zajmuje się analizami rynku nieruchomości oraz kalkulacją wartości i opłacalności inwestycji.

Dodatkowo Kasia wykonuje redakcje prac naukowych dla wydawnictwa uniwersyteckiego.

W wolnym czasie lubi czytać, podróżować i grać na pianinie.

Mateusz Nowak

Dyrektor ds. Technologii

WhatsApp Mnie

Mateusz posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu aplikacji internetowych pod zamówienie. 

Prowadzi własną firmę WiseWeb.pl i specjalizuje się w tworzeniu aplikacji dla biznesu.

Mateusz stworzył również aplikację do porównania czynszów, z której korzystamy na naszym portalu.

Grzegorz Marzec

Grzegorz Marzec

Udziałowiec Spólki

WhatsApp Mnie

Grzegorz posiada wieloletnie doświadczenie w inwestowaniu w nieruchomości, jak i w zarządzaniu nimi. Jest byłym zarządem wspólnoty, a ponadto jest doskonale oczytany w ustawach związanych z wszelkimi rodzajami nieruchomości. 

Ponadto pracował we własnej praktyce weterynaryjnej w Niemczech i w 1995r. wrócił do Polski inwestując w nieruchomości. Posiada doświadczenie w handlu światowym m.in. lekami , surowcami farmaceutycznymi i do produkcji pasz.

Kocha podróżować i zwiedził już prawie 100 krajów.

Rowena Chan

Dyrektor ds. Marketingu

Rowena posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu, w marketingu oraz w tworzeniu luksusowych marek na całym świecie, a w szczególności w Azji oraz Europie.

Specjalizuje się w tematyce cyfrowego marketingu oraz w budowie marek i zarządzaniu nimi.

Rowena pasjonuje się podróżami, czytaniem książek oraz różnymi kuchniami świata.

Bartek

Doradca Prawny

WhatsApp Mnie

Bartek posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego dla biznesu. 

Specjalizuje się w polskim prawie gospodarczym oraz w prawie z zakresu ochrony danych osobowych.

Udostępnij tą stronę znajomym

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pocket
Pocket
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp