Witamy Na Platformie Porównaj Czynsz

Dlaczego powstaje porównywarka czynszów w Polsce? Gdzie stoimy i jakie są następne kroki działania?

Pomysł na Porownaj-Czynsz.pl

Niecałe 10 miesięcy temu ruszył technologiczny rozwój pomysłu tworzenia platformy i porównywarki czynszów w Polsce. Pomysł ten narodził się ponad dwa lata temu, w momencie, gdy zdecydowaliśmy się pierwszy raz porównać ze sobą koszty kilku wspólnot i odkryliśmy, że istnieją między nimi istotne różnice, mimo że często dotyczyły one bardzo podobnych do siebie budynków.

Jak się okazuje, różnice wynikają stąd, że zarządcy nieruchomościami świadczą usługi na rzecz właścicieli na bardzo zróżnicowanym poziomie jakości, jak i pobierają za to bardzo zróżnicowane wynagrodzenie. Dodatkowo znaczący wpływ na długoterminowe koszty utrzymania budynku ma poziom jakości jego wykonania przez dewelopera. Na końcu dochodzą takie czynniki jak wiek, jakość materiałów czy wyposażenie budynku, co natomiast ma wpływ na koszty utrzymania części wspólnych nieruchomości.

Porównaj-Czynsz.pl to jedyna na świecie tego typu platforma, która umożliwia użytkownikom porównywanie w rzetelny i obiektywny sposób miesięcznego czynszu płaconego przez właściciela na konto wspólnoty.

 

Różniące się koszty na Czynsz

Efektywność, chęć do pracy, jak i uczciwość zarządcy nieruchomości w zaplanowaniu oraz zarządzaniu wydatkami są jednymi z najistotniejszych i kluczowych determinant wpływających na to, czy właściciel będzie płacił za swoje mieszkanie odpowiedni, czy za niski bądź za wysoki czynsz.

Dziś rozpoczęliśmy testowanie sprawności i obliczenia platformy. Działa ona już bardzo dobrze, ale wykryliśmy kilka miejsc wymagających niewielkich poprawek. Pracujemy nad tym, aby użytkownik mógł w jak najłatwiejszy sposób używać platformy i czerpać z niej korzyści.

 

Następne kroki

Wkrótce będziemy organizowali spotkania z rzecznikiem patentowym, aby zabezpieczyć intelektualny wkład pracy w naszą platformę. Zanim przejdziemy na etap samodzielnego testowania platformy przez prawdziwych użytkowników, chcemy zabezpieczyć się od strony prawnej.

W międzyczasie tworzymy spółkę handlową, aby przygotować się na rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie informatycznym i doradczym.

Stay tuned do następnego update!
Zespół Porownaj-Czynsz.pl

Stay tuned do następnego update!
Zespół Porownaj-Czynsz.pl

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij tą stronę znajomym

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pocket
Pocket
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp